5 833x512 - Wazon z żarówki
Inne Rośliny

Wazon z żarówki

W naszych domach coraz częściej pojawiają się żarówki dekoracyjne inspirowane pomysłami Thomasa Edisona, taka żarówka oświetla i nadaje niepowtarzalny charakter naszym wnętrzom. Klosz lampy nie jest już potrzebny w celu deokracyjnym, bo sama szklana bańka  i włókno wolframowe wewnątrz niej mają ciekawe kształty.

Co zrobić z żarówkami starego typu? Nie wyrzucaj! Nadaj im drugie życie- zrób wazon:)

Wazon z żarówki będzie świetnym dodatkiem do mieszkań w stylu industrialnym, nowoczesnym, minimalistycznym, a jeśli uzupełnimy go polnymi kwiatkami to odnajdzie się nawet w stylu rustykalnym:)

Co będzie potrzebne?

  • żarówka
  • śrubokręt
  • nożyczki
  • kombinerki
  • rękawiczki
  • folia do zabezpieczenia miejsca pracy

Jak zrobić?

I

Jak zwykle na początku ważne jest, żeby zabezpieczyć miejsce pracy i co najważniejsze siebie. Założyłam rękawiczki, żeby nie skaleczyć się odpryskami szkła, poza tym bałam się, że szkło żarówki może pęknąć przy tych wszystkich manewrach, na szczęście nic takiego się nie wydarzyło i wydaje mi się, że nawet nie było blisko. Jeśli martwisz się o oczy, możesz założyć okulary.

II

Na czubku żarówki jest okrągła, srebrna blaszka, kombinerkami usunęłam ją.

1 2 1024x512 - Wazon z żarówki

III

Następnie musiałam pozbyć się czarnego elementu, jest twardy, ale dzięki zdjęciu blaszki łatwiej mi było dostać się do środka, używałam do tego śrubokrętu. Czarna część odchodziła kawałkami, musiałam trochę z nią powalczyć, stukanie, podważanie i udało się.

2 2 1024x512 - Wazon z żarówki

IV

Po usunięciu czarnego elementu dalej nie było dostępu do środka, chroni go cienka warstwa szkła. Śrubokręt poradził sobie z nim bez większych problemów. Na początku myślałam, że otwór jest za mały i słupek z drucikami (fachowe nazewnictwo, prawda?:D ) będę musiała rozkładać na czynniki pierwsze, ale nie było takiej potrzeby. Dokładnie usunęłam szkło z brzegów, żeby zrobić jak najwięcej miejsca. Włożyłam nożyczki i wyciągnęłam nimi słupek.

KARDECO 1 - Wazon z żarówki

V

Resztki szkła wysypałam z żarówki i umyłam ją. Żarówka jest zaokrąglona także, żeby nie przewróciła się trzeba ją na coś postawić np. na pierścieniu do serwetek. U nas wazonik stoi na sitku do parzenia herbaty:)

6 1 1024x512 - Wazon z żarówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *