2 833x540 - Tutu bez szycia
Inne

Tutu bez szycia

Spódniczek tutu wszędzie pełno i ja zrobiłam dla naszej gwiazdy. Na razie nasza N. myśli tylko nad tym, jak włożyć ją do buzi, ale za kilka miesięcy może uda się, ją założyć przynajmniej na sesję zdjęciową.

Chciałam kupić miękki tiul, żeby lepiej się układał, ciężko było znaleźć taki w rolkach, w końcu się udało przynajmniej tak mi się wydawało, bo tiul tylko z nazwy był miękki, a w praktyce dostałam sztywny. Nie chciało mi się walczy ze sklepem, a koszt był niewielki, dlatego zrobiłam spódniczkę z tiulu który do mnie dotarł.

Co będzie potrzebne?

  • tiul w rolkach – 3-4szt szerokość 15cm długośc 9m
  • wstążka
  • nożyczki
  • centymetr
  • karton lub książka

3 1024x768 - Tutu bez szycia

Tiul można kupić w wielu kolorach, ale na coś musiałam się zdecydować. Wybór padł na 3 kolory: fuksje, blady róż i biały. Wystarczyły w sumie 3 rolki, ale robiłam tutu na 5 miesięczne dziecko:), także na starszą dziewczynkę na pewno przyda się więcej. Stwierdziłam, że do tej słodyczy będzie pasowała granatowa wstążka.

Przydadzą się też ostre nożyczki, żeby nie strzępiły tiulu.

I

Wstążki ucięłam ok. 100 cm (45 cm -tyle N. ma w pasie + ok. 60 cm do zawiązania kokardki). 60 cm to dużo, ale zanim N. założę tą spódniczkę to jeszcze sporo urośnie i w każdej chwili będę mogła dowiązać kilka kawałków tiulu.

II

Chciałam, żeby spódniczka miała długość ok. 22cm, dlatego tiul pocięłam na kawałki o długości 44cm (paski będą składane na pół), żeby było szybciej, przygotowałam tekturę o wymiarach 22 x 20 cm . Szerokość jest tylko orientacyjna, ważne żeby była większa niż szerokość tiulu. Na kartonik nawinęłam tiul z rolki i przecięłam na obu końcach. Zamiast tektury można wykorzystać książkę, ale przy cięciu wychodziły schodki, dlatego przerzuciłam się na kartonik.

III

Paski tiulu skladałam na pół i zawiązywałam na wstążce na przemian: fuksja, pudrowy róż, biały…

4 1024x768 - Tutu bez szycia

W wielu miejscach jest napisane, żeby tutu dla niemowląt robić na gumce, bo wstążka dla dziecka może stać się niebezpiecznym narzędziem. Nie oszukujmy się, taka spódniczka dla kilku miesięcznego dziecka jest niewygodna i nasza N. założy ją pewnie tylko do zdjęcia, a więc cały czas będziemy ją mieli na oku;)

5 1024x768 - Tutu bez szycia

6 1024x768 - Tutu bez szycia

7 1024x768 - Tutu bez szycia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *