1 833x540 - Stolik na balkon - sposób na zrobienie własnego mebla bez warunków i umiejętności.
Inne

Stolik na balkon – sposób na zrobienie własnego mebla bez warunków i umiejętności.

Historia stolika zaczęła się od  vouchera do Domowej Stolarni. Jest to miejsce we Wrocławiu, w którym organizowane są warsztaty stolarskie dla amatorów. Byliśmy na warsztatach pt. „Wariacje na temat stolików i krzesełek”. Na zajęcia można przyjść samemu lub w parze. Zdecydowanie polecam drugą opcje, po pierwsze jest to świetny sposób spędzenia wspólnie wolnego czasu, po drugie mimo, że mieliśmy projekt mini, to dwie osoby miały co robić.

W Domowej Stolarni realizuje się swój projekt. Nam brakowało stolika, który pasowałby do krzeseł Ikea, a jednocześnie byłby na tyle mały, żeby zmieścił się na balkonie. W sklepie takiego nie znalazłam, dlatego zrobiliśmy sami. Stolik był malutki, a po jednym sezonie na balkonie, deski  niestety rozeszły się, ale satysfakcja ze zrobienia własnego meble jest gwarantowana:)

2 1024x768 - Stolik na balkon - sposób na zrobienie własnego mebla bez warunków i umiejętności.

Z warsztatów wyszliśmy ze zrealizowanym projektem z surowego drewna, dlatego musiałam go jeszcze zabezpieczyć. Chciałam, żeby stolik kolorem pasował do krzeseł. Okazało się, że Ikea ma dwie bejce: bezbarwną i brązową. Brązowa była dokładnie tym kolorem, którego potrzebowałam, żeby stolik z krzesłami stworzył komplet.

Co było mi potrzebne?

  • bejca Varda – kolor brązowy
  • ściereczka
  • pędzel
  • karton/folia

4 1024x768 - Stolik na balkon - sposób na zrobienie własnego mebla bez warunków i umiejętności.

Stolik był już szlifowany w Domowej Stolarni, dlatego musiałam tylko usunąć ściereczką resztki pyłu/kurzu, a następnie nanieść pędzlem bejce, poczekałam aż bejca wyschnie i nałożyłam jeszcze jedna warstwę.

Na koniec zdjęcie przed i po bejcowaniu.5 1024x768 - Stolik na balkon - sposób na zrobienie własnego mebla bez warunków i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *