1 833x540 - Projekt pokój dziecka. Część 4. Skrzynka na zabawki
Pokój dziecka

Projekt pokój dziecka. Część 4. Skrzynka na zabawki

Drewnianą skrzynkę kupiłam kilka lat temu i tak leżała na dnie szafy, bo nie miałam na nią pomysłu. Aż do momentu kiedy pojawiła się Natalia:) Kuferek wyciągnęłam z szafy odkurzyłam i przerobiłam na skrzynkę na zabawki dla dziecka. Materiał w balony, który kupiłam wcześniej do zrobienia lampy, przydał się też w tym momencie.

Co będzie potrzebne?

  • drewniana skrzynka
  • farba kredowa
  • lakier wodny
  • wałek
  • gąbka szlifierska
  • pędzel
  • ściereczka
  • materiał

 

Jak zrobić?

Jak zrobiłam skrzynkę napisze w skrócie, ponieważ temat rozwinęłam w poście Metamorfoza komody malm, a więc nie będę się powtarzać. Jedyna różnica jest taka, że komoda była pokryta okleiną, a skrzynka jest z surowego drewna. Komoda wyszła idealnie biała, skrzynka ma lekki odcień żółtego. Podejrzewam, że drewno potrzebowało wcześniejszego położenia farby podkładowej lub kolejnej warstwy farby kredowej. Farby podkładowej nie miałam, bo nie używałam jej do malowania komody, a farby kredowej po odnawianiu komody wystarczyło na położenie  trzech warstw na skrzynce, dlatego tak to zostawiłam i i tak jestem zadowolona z efektu.

skrzynka pin 683x1024 - Projekt pokój dziecka. Część 4. Skrzynka na zabawki

Skrzynkę oczyściłam z kurzu. Za pomocą wałka nałożyłam 3 warstwy białej farby kredowej. Oczywiście między warstwami czekałam, aż poprzednia wyschnie.  Po położeniu ostatniej warstwy, zeszlifowałam nadmiar farby. Farbę kredową szlifuje się bardzo łatwo, dlatego trzeba to robić delikatnie. Na koniec ściereczką oczyściłam kuferek z pyłu i pędzlem nałożyłam lakier wodny.

Jak uszyć wyściółkę materiałową do skrzyni niestety nie napisze, bo z maszyną do szycia nie mam nic wspólnego ( przynajmniej na razie:D). Ja swój materiał zawiozłam do babci, a ona już wiedziała co z nim zrobić. I tak wspólnymi siłami powstała skrzynia, do której teraz możemy wrzucać pluszaki i inne zabawki.

Na akcesoria dziecięce i pampersy kupiłam koszyki wiklinowe, babcia uszyła do nich wyściółki i komplet „balonowy” do pokoju dziecięcego gotowy.

3 1024x768 - Projekt pokój dziecka. Część 4. Skrzynka na zabawki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *