1 1 833x512 - Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę
Inne

Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę

Wakacje niestety już się skończyły, ale na podstawie prezentu jeszcze wakacyjnego pokażę jak przenieść nadruk na tkaninę za pomocą papieru do transferu.

Jaki prezent można dać 30-latce kochającej morze? Pierwsze co przyszło mi do głowy to leżak z pasującym do niej tekstem i  motywami marynistycznymi.

2 1 1024x512 - Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę

Co jest potrzebne?

  • leżak
  • papier transferowy
  • żelazko
  • ręcznik
  • drukarka

Jak zrobić?

I

Biały drewniany leżak kupiłam przez internet. Tekst zaprojektowałam w programie Silhouette Studio ( można też np. w Wordzie).

Wybrałam napis: Jestem w wieku w którym głupstwa popełniam świadomie i z przyjemnością. Zmieniłam czcionki, wielkości liter i układ. Kolor czcionki można dać dowolny, ja wybrałam czarny.  Dodałam kotwice, koło ratunkowe i inne elementy, które kojarzą się z morzem.

jestem w wieku 1024x576 - Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę

Do wydrukowania tekstu potrzebowałam 2 kartek A4 papieru transferowego inaczej papieru do naprasowanek do tkanin jasnych. Po wydrukowaniu na jednej kartce tekst na leżaku zgubiłby się, dlatego tekst podzieliłam na dwie części. Przed drukowaniem trzeba pamiętać o ustawieniu napisu w ODBICIU LUSTRZANYM.

jestem w wieku 2 1024x576 - Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę

II

Leżak nie jest tak łatwym przedmiotem do ułożenia jak koszulka, ale można sobie  z nim poradzić. Leżak położyłam na podłodze, a pod nim rozłożyłam ręcznik. Materiał wyprasowałam. Papier transferowy z wydrukowanym napisem położyłam na leżaku i zaczęłam naprasowywanie żelazkiem ustawionym na maksymalną temperaturę. Na początku trzeba uważać, żeby kartka nie przesunęła się. Prasowałam nawet ok. 5min, dociskając żelazko. Dobrym wyznacznikiem jest kolor papieru, skończyłam kiedy kartka była lekko brązowa. Lepiej prasować trochę dłużej niż krócej. Przy zbyt krótkim prasowaniu część tekstu został na materiale a reszta na kartce.

Papier ściągnęłam od razu po skończonym prasowaniu, dość szybkim ruchem, żeby kartka nie zdążyła stracić temperatury. Trzeba uważać, żeby się nie poparzyć!

leżak 1024x512 - Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę

Tak wygląda gotowy leżak na plaży w Gdańsku:)

21147049 1653621101323564 2105384890 o 768x1024 - Leżak personalizowany czyli jak przenieść nadruk na tkaninę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *