Love zapałki twit 1 833x512 - Jak zrobić obrazek 3D z zapałek?
Inne

Jak zrobić obrazek 3D z zapałek?

Jeśli podoba Ci się pomysł z zapałkami, proponuje zrobić taki prezent na walentynki lub rocznicę dla swojej drugiej połówki. Raz można się poświęć;) Dlaczego poświęcić? Mimo, że nie wygląda zrobienie go wymaga sporo czasu i przede wszystkim cierpliwości.

9

Co będzie potrzebne?

  • zapałki (ok.20 pudełek)
  • kartka papieru (ok. 250g)
  • klej magic
  • ramka
  • szablon i ołówek lub drukarka
  • czas i cierpliwość:D

 

Jak zrobić?

Najłatwiej będzie wybrać dowolną czcionkę w wordzie i wydrukować napis. Najlepiej wybrać np. jasny szary kolor, później będzie go mniej widać, jeśli nie uda się dokładnie zakryć linii zapałkami.

Ja napis odrysowałam ołówkiem od szablonu, powód jest prosty, drukarki nie mam, a szablon mogłam sobie zrobić ploterem.  Zwróć uwagę na gramaturę papieru na którym chcesz zrobić obrazek. Kartka papieru o gramaturze 250g jest wystarczająca, jeśli będzie cieńsza nie utrzyma zapałek poza tym klej ją rozmoczy.

1

Na zapałki nakładałam klej, przyklejałam do kartki i przytrzymywałam chwilę, tak aby klej trochę związał, zapałka do zapałki i … tak powstał cały napis. Starałam się przyklejać zapałki prosto, ale wychodziło różnie:)

Kupiłam 20 pudełek zapałek, ale nie wszystkie nadawały się do przyklejenia, część wyrzuciłam, bo były połamane, albo za ciemne. Na napis, który zmieścił się w ramce o wymiarach 23 x 18 cm zużyłam 0k. 18 pudełek zapałek czyli ok. 684 sztuk.

2

Po wyschnięciu całego napisu, literki rozchodziły się w niektórych miejscach, dlatego patyczkiem do szaszłyków nakładałam klej tam gdzie była taka potrzeba i znowu sprawdzian cierpliwości – trzymanie i czekanie aż klej zwiąże. Zrobienie całego napisu zajęło mi kilka godzin, ale rozłożyłam to na 3 popołudnia.

3

Zostało już tylko umieszczenie obrazka w ramce. Na kolumny z książek położyłam ramkę i delikatnie włożyłam do niej LOVE. Szybka z ramki nie była mi potrzeba, ale odłożyłam ją, przecież wszystko może się kiedyś przydać:)

4

Wersja dla romantyków – ramka z  napisem:  ” You light up my life.”

6

2 Komentarze

  1. Świetnie Ci wyszło ! Miałam ochotę na wykorzystanie zapałek i ułożenie w serce ale nie byłam pewna czy kleić je ze sobą, czy też do kartki. Przynajmniej teraz wiem :). Gratuluje cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *